Tajemnice myjni bezdotykowych

Dbanie o samochód wymaga nie tylko czasu, ale i odrobiny praktyki i wiedzy. Poznajcie tajemnice myjni bezdotykowych! 

Planujesz wizytę w myjni bezdotykowej? To z pewnością dobry wybór. Dbanie o samochód może być łatwe i przyjemne, a przy tym nie pociągać za sobą zbyt dużych wydatków. Samodzielne mycie auta nie tylko pozwala zaoszczędzić parę złotych. To gwarancja dokładności i staranności. 

Aktywna piana

Większość myjni bezdotykowych proponuje użytkownikom rozłożenie mycia na cztery etapy. Pierwsza z nich to mycie aktywną pianą. Za pomocą specjalnego pistoletu okładamy samochód specjalnym preparatem, który ma silne właściwości pieniące. Zadaniem aktywnej piany jest jest zmiękczenie brudu. Należy pozostawić ją na karoserii przez co najmniej 15 sekund przed kolejną fazą mycia.

Aktywny proszek

Kolejny etap to mycie aktywnym proszkiem z ciepłą wodą. To najważniejsza faza mycia, bo to właśnie w jej trakcie zdejmujemy brud z naszego auta. Uwaga, pamiętajmy, by nie trzymać wylotu lancy, którą nanosimy płyn z aktywnym proszkiem na auto zbyt blisko karoserii, nawet jeśli chcemy zmyć poważniejsze zabrudzenia, na przykład ptasie odchody. Mikroproszek wydobywa się z lancy pod bardzo wysokim ciśnieniem, istnieje więc ryzyko, że przy zbytnim zbliżeniu lancy do karoserii porysujemy powłokę lakierową. Trzymajmy pistolet zawsze w odległości ok. 30 centymetrów od powierzchni karoserii. Mycie proszkiem najlepiej wykonywać ruchami lewo-prawo, na zakładkę, by nie ominąć żadnego miejsca na karoserii. 

Zmywanie wodą 

Wiele osób pomija zmywanie wodą. Niesłusznie. Mirkoproszek wraz z brudem powinien zostać dokładnie spłukany. Pamiętajmy, żeby nie trzymać dyszy pod kątem prostym. Wówczas łatwo można się pochlapać. 

Wosk na gorąco

Dbanie o samochód to nie tylko usuwanie z niego brudu, ale również pielęgnacja i konserwacja. Dzięki pokryciu karoserii woskiem woda nie będzie przyklejała się do powłoki lakierniczej i łatwo spłynie po samochodzie, unikniemy w ten sposób ryzyka powstania korozji. Woskując pamiętajmy o omijaniu szyb. Woskujemy wyłącznie elementy blacharskie. 

Osuszanie

Nie pomijajmy tego etapu, bo na samochodzie pojawią się plamy wodne, tzw. woterspoty. Dbanie o samochód możemy powierzyć profesjonalistom, ale znając tajniki myjni ręcznych, z równą skutecznością możemy umyć samochód samodzielnie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *