Pokrowce na siedzenia samochodowe – jak wybrać najlepsze? Poradnik

Idealne pokrowce na siedzenia? To przede wszystkim te, które zostały odpowiednio dobrane do rozmiarów foteli i kanapy tylnej. Ale to nie wszystko. Dowiedzcie się, na co poza tym koniecznie trzeba zwrócić uwagę, kupując pokrowce na siedzenia.

Planujesz kupić pokrowce na siedzenia? Zajrzyj do naszego mini poradnika, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów. Na rynku znaleźć można całą gamę tego typu produktów. Ważne więc, by kupując je dokonać odpowiedniego wyboru.  

Dopasowanie 

Idealne pokrowce na siedzenia to przede wszystkim pokrowce dobrze dopasowane do rozmiarów foteli i kanapy w aucie. Na rynku dostępne są pokrowce na siedzenia szyte specjalnie na miarę. Można jednak zdecydować się na bardziej ekonomiczną opcję i wybrać pokrowce na siedzenia spośród licznych gotowych modeli, upewniając się jednak zawczasu, czy na pewno będą one pasowały do foteli i kanapy w naszym samochodzie. Wybierając pokrowce na siedzenia warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i wykończenia.   

Funkcjonalność

Kupując pokrowce na siedzenia warto zwrócić uwagę na szczegóły, które mogą okazać się ważne, a nawet kluczowe z punktu widzenia funkcjonalności. Sprawdź, czy pokrowce na kanapę nie utrudniają dostępu do przycisków rozkładania oraz do gniazd mocowania pasów bezpieczeństwa, czy mają otwory pod zagłówki i system umożliwiający wysuwanie podłokietnika a także system umożliwiający składanie dzielonej kanapy.  

Certyfikaty

Wybierając pokrowce na siedzenia, warto zwrócić uwagę na to, czy produkty, które chcemy nabyć mają odpowiednie certyfikaty. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy fotele w naszym samochodzie wyposażone są w boczne poduszki powietrzne. Warto w tej sprawie zasięgnąć szczegółowych informacji u sprzedawcy, ponieważ nieodpowiednio dobrane pokrowce na siedzenia mogą stanowić zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. Posiadające certyfikaty PIMOT i TUV pokrowce na siedzenia mają specjalne atestowane szwy, rozrywające się podczas wybuchu poduszek powietrznych foteli oraz wykonane są z materiałów trudnopalnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *