Dbanie o samochód to wyzwanie. Radzimy, jak ręcznie odświeżyć tapicerkę

Dbanie o samochód nie zawsze jest proste. Przed każdym właścicielem auta piętrzą się liczne wyzwania w tej, często bardzo skomplikowanej materii. Zajrzyjcie do naszego poradnika i sprawdźcie, jak samodzielnie odświeżyć tapicerkę. 

W sklepach i warsztatach dostępnych jest cały szereg różnego rodzaju płynów do czyszczenia tapicerki i usuwania plam, które czynią dbanie o samochód lekkim, łatwym i przyjemnym.

Od czego zacząć? 

Pamiętajmy przede wszystkim, by po zakupieniu preparatu, którego działania jeszcze nie znamy, wykonać test jego działania, aplikując substancję na niewidoczne miejsce. Jeśli test wypadnie pozytywnie, możemy przystąpić do czyszczenia. Pierwszą czynnością będzie rozcieńczenie substancji w proporcjach podanych przez producenta na etykiecie. A co potem?

Ręczne odświeżanie tapicerki krok po kroku

Jeżeli decydujemy się na ręczne odświeżenie całości powierzchni tapicerowanej fotela lub kanapy rozcieńczony preparat nakładamy na ściereczkę z mikrofibry i za jej pomocą nanosimy na tapicerkę lub na podsufitkę ruchami „na krzyż”, czyli najpierw wcieramy preparat ruchami w poziomie, a w następnie – ruchami w pionie, ażeby nie pozostawić smug. Możemy również nanieść preparat za pomocą atomizera na czyszczoną powierzchnię, aby następnie całość przetrzeć ruchami w poziomie i w pionie. Siła docisku powinna być dopasowana do czyszczonej powierzchni. Na tapicerce foteli możemy zwiększyć nacisk, natomiast czyszczenie boczków czy podsufitki wykonujmy delikatniejszymi ruchami, aby powierzchnie te nie odkleiły się. Dbanie o samochód może okazać się wyzwaniem i nie zawsze jest łatwe. Zawsze jednak przyjemnie jest usiąść w odświeżonym wnętrzu auta. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *