Pokrowce na siedzenia jakie?

Pokrowce na siedzenia muszą być dobrze dopasowane i funkcjonalne. Ale to nie wszystko… Ważnym, a może nawet najważniejszym kryterium, którym powinniśmy się kierować wybierając pokrowce na siedzenia jest materiał, z którego są one uszyte. Dlaczego? Wyjaśniamy! 

Planujesz kupić pokrowce na siedzenia? Gdy już wybierzesz odpowiedni rozmiar, koniecznie zastanów się nad tym, z jakiego materiału powinny być one uszyte. To nie bez znaczenia! Z naszej ściągawki dowiesz się, czym różnią się poszczególne materiały i jakie mają właściwości. Zapraszamy do lektury!  

Pokrowce na siedzenia wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, najczęściej jednak z jednego z czterech, stosowanych jako standardowe wykończenie foteli samochodowych. To welur, żakard, alcantara i ekoskóra. Dlaczego warto postawić na pokrowce na siedzenia z jednego z wyżej wymienionych materiałów używanych w autach niż z innych tkanin? Odpowiedź wydaje się oczywista. Materiały te są najlepsze, bo ich funkcjonalność i praktyczność sprawdzili już producenci samochodów, a przetestowały miliony kierowców.

Welur 

To materiał bardzo miły w dotyku, przypominający aksamit. Jego zaletą jest odporność na zmiany temperatury. W lecie nie nagrzewa się pod wpływem wysokiej temperatury, a w zimie nie wychładza się, co, w połączeniu z jego pluszową przyjemną w dotyku strukturą zapewnia wysoki komfort jazdy.

Żakard 

Materiał gładki i bardzo wytrzymały. Jego największą zaletą jest łatwość w utrzymaniu. Można go z łatwością odkurzyć i wyczyścić ściereczką. Z tego praktycznego względu polecany jest rodzicom z dziećmi, a także właścicielom zwierząt domowych, które mogą pozostawiać sierść na siedzeniach.  

Alcantara

To materiał syntetyczny, powstały z połączenia splecionych w specjalny sposób mikrowłókien poliestru i poliuretanu. Jest miękki, a zarazem bardzo wytrzymały. Odporny na ścieranie i bardzo trwały. Jego największą zaletą jest łatwość w utrzymaniu. 

Skóra ekologiczna

Jest łatwa w czyszczeniu, ale podatna na działanie wysokich temperatur. Nagrzewa się w lecie a zimą wychładza. Polecana jest osobom, które borykają się z częstymi zabrudzeniami tapicerki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *