Dbanie o samochód to wyzwanie! Jak utrzymać w czystości tapicerkę auta? Poradnik – część 1

Tapicerka samochodowa brudzi się bardzo szybko. Najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo siedzenia w aucie pokryte są przeważnie materiałami w odcieniach szarości, na których brud jest słabo widoczny.

Dbanie o samochód wymaga systematyczności i stosowania się do pewnej ilości zasad związanych z użytkowaniem auta, szczególnie, gdy w grę wchodzi stan utrzymania tapicerki. Nasze codzienne nawyki i przyzwyczajenia mogą przyczynić się do jej szybkiego brudzenia się tapicerki, lub, przeciwnie, sprawić, że na długo pozostanie ona w bardzo dobrym stanie.  

Co szkodzi tapicerce? 

Auto to nasza wizytówka. Dbanie o samochód, utrzymywanie go w czystości i, oczywiście, w dobrym stanie technicznym, to nie tylko wyraz dbałości o nasz własny wizerunek, ale także o własne dobre samopoczucie i zdrowie. W kokpicie zbierają się przecież różnego rodzaju zanieczyszczenia, w tym między innymi drobnoustroje i roztocza mieszkające w kurzu, które mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Systematyczne dbanie o samochód ma realne przełożenie na nasze dobre samopoczucie a także zdrowie.  

Jak dbać o czystość foteli samochodowych i kanapy w aucie?

Tapicerka samochodowa narażona jest na zaniszczenie i zabrudzenie za każdym razem, kiedy korzystamy z samochodu. Brudzi się, niszczy i przeciera od ubrań. Może ulec mechanicznemu uszkodzeniu od paska czy metalowych elementów stroju. Latem wsiąka w nią nasz pot. Zagłówki brudzą się od włosów. Tapicerkę można łatwo poplamić jedzeniem i napojami. W chłodne pory roku wsiąka w nią wilgoć, którą niesiemy na ubraniach. Z kolei w ciepłe pory roku tapicerka poddawana jest działaniu promieni słonecznych, wskutek czego może wypłowieć. Co zrobić, żeby utrzymać ją jak najdłużej w jak najlepszym stanie? Pamiętajmy, że dbanie o samochód wymaga systematyczności i uważności. O ile to możliwe, nie jedzmy i nie pijmy w samochodzie. Zdejmijmy mokry płaszcz przeciwdeszczowy zanim zasiądziemy za kierownicą, latem stosujmy pokrowce na siedzenia, żeby uniknąć kontaktu foteli i kanapy z nagą skórą i zapobiec wpływowi promieniowania słonecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *