Dbanie o samochód to sztuka. Radzimy, jak usunąć plamy z podsufitki i boczków drzwi

Dbanie o samochód wymaga czasu i umiejętności, szczególnie, gdy w grę wchodzą trudne do usunięcia zabrudzenia wnętrza samochodu, a konkretnie – plamy na tapicerce. Jak się z nimi uporać?

Czyszczenie powierzchni tekstylnych nie zawsze jest łatwe. Ale jeśli dbanie o samochód jest naszym priorytetem, nie możemy pozwolić na to, by na pokryciu foteli i kanapy widniały nieestetyczne zabrudzenia. Plamy na fotelach i kanapie wyglądają wyjątkowo niekorzystnie i robią bardzo złe wrażenie. Jak usunąć zabrudzenia z miejsc, do których nie mamy dostępu za pomocą odkurzacza piorącego? Jak usunąć zabrudzenia z powierzchni, których nie możemy przemoczyć, takich jak podsufitka czy tapicerowane boczki drzwi? Zajrzycie do naszego poradnika.

Jakich preparatów użyć?

Najlepiej do wywabienia plam użyć specjalnego preparatu kupionego w sklepie lub w warsztacie. Na rynku znajduje się cały wachlarz różnorodnych środków pomagających w walce z uciążliwymi plamami. Zakupiony preparat najczęściej trzeba rozcieńczyć. Proporcje są podane na etykiecie przez producenta i najlepiej trzymać się tych wskazań. Preparat rozcieńczamy w ciepłej wodzie, w atomizerze lub w wiadrze. Nie zapominajmy, że przed użyciem jakiegokolwiek preparatu należy wykonać test stabilności koloru. Spryskujemy w tym celu ściereczkę z mikrofibry, przykładamy spryskaną część do tapicerki w niewidocznym miejscu i sprawdzamy, czy kolor nie migruje. 

Plama na podsufitce lub boczku drzwi

Pryskamy na plamę punktowo. Przīciskamy mikrofibrę i przytrzymujemy przez kilkanaście sekund. Po kilkunastu sekundach plama powinna zniknąć. Pamiętajmy, by nie rozcierać plamy, ale transferować ją. Dbanie o samochód może okazać się nie lada wyzwaniem, gdy w grę wchodzą tak trudne zanieczyszczenia jak plamy w trudno dostępnych miejscach. Ale warto się z nim zmierzyć. Samochód to w końcu wizytówka właściciela! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *