Jak czyścić tapicerkę i pokrowce na siedzenia? Skorzystaj z naszych porad!

Zarówno tapicerka samochodowa, jak i pokrowce na siedzenia wymagają starannej pielęgnacji. W samochodzie spędzamy sporo czasu, warto zatem zadbać o estetykę i czystość wnętrza naszego pojazdu. Tym bardziej, że drobnoustroje, kurz czy roztocza, których siedliskiem są tapicerka czy pokrowce na siedzenia mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia.

Zastanawiasz się, jak samodzielnie wyczyścić tapicerkę samochodową i pokrowce na siedzenia? Od czego zacząć? Jakich środków użyć? Jakie są zalety samodzielnego utrzymywania czystości w kokpicie? Zajrzyj do naszego poradnika! 

Od czego zacząć? 

Po pierwsze, zdejmij z foteli pokrowce na siedzenia, jeśli ich używasz, a sprzątanie kokpitu zacznij od starannego odkurzenia całego wnętrza pojazdu. Ważne, by już na samym początku usunąć starannie kurz (i mieszkające w nim roztocza), okruchy jedzenia, drobiny pyłu i piasku oraz sierść zwierząt domowych przewożonych samochodem, jednym słowem, wszystkie zanieczyszczenia, które znalazły się na fotelach. Odkurz także koniecznie pokrowce na siedzenia, a także pozostałe elementy wyposażenia wnętrza samochodu. Aby dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków użyj wąskiej ssawki odkurzacza, pędzla lub szczoteczki. Pokrowce na siedzenia możesz zabrać ze sobą do domu i wyprać lub wyczyścić w łazience. Ale równie dobrze możesz zająć się ich własnoręczną pielęgnacją w myjni lub garażu.  

Jakimi środkami czyścić tapicerkę i pokrowce na siedzenia?

Na stacjach benzynowych, w sklepach wielkopowierzchniowych, w warsztatach, a także w sprzedaży internetowej dostępne są liczne, różnego rodzaju preparaty, którymi możemy czyścić tapicerkę i pokrowce na siedzenia. Środki te różnią się jakością i stężeniem środków czyszczących. Nie warto oszczędzać i kupować najtańszych, bo takie nie tylko często nieskutecznie czyszczą. Mogą także pozostawić plamy i zacieki. Czyste i higieniczne wnętrze samochodu pozytywnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *