Jak czyścić pokrowce na siedzenia? Sprawdź w naszym poradniku! Zapraszamy do lektury!

Pokrowce na siedzenia to najlepsze zabezpieczenie foteli i kanapy naszego samochodu przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Ale przecież i one kiedyś się ubrudzą. Jak je skutecznie czyścić? Zajrzyj do naszego poradnika!

Pokrowce na siedzenia uratowały już niejedną tapicerkę samochodową przed zalaniem pikantnym sosem lub słodkim napojem. Oddają nam nieocenione usługi, chroniąc fotele i kanapę naszego auta przed zniszczeniem. Jak o nie dbać? Sprawdź w naszym poradniku. 

Jak odświeżyć pokrowce na siedzenia

Najczęściej polecaną metodą na odświeżenie i wyczyszczenie pokrowców na siedzenia jest ich odkurzenie za pomocą odkurzacza. Jeśli mamy do czynienia z pokrowcami z żakardu lub ekoskóry, możemy odświeżyć i oczyścić je ręcznie, do tego celu używając wilgotnej ściereczki i wody lub wody z mydłem. Można też posłużyć się w tym celu specjalnym preparatem do czyszczenia tapicerki, zakupionym w sklepie. 

Czy można prać pokrowce na siedzenia samochodowe?

Przed wykonaniem tego rodzaju operacji najlepiej sprawdzić, jaką informację producent zamieścił na metce. Najczęściej znajduje się tam zalecenie, by pokrowce prać w niskiej temperaturze (30-40 stopni C) w pralce, uprzednio odczepiwszy elementy do mocowania pokrowców na fotelach i kanapie. Możliwość wyprania pokrowców na siedzenia samochodowe w pralce to niewątpliwie jedna z największych zalet tego samochodowego gadżetu. Po praniu pokrowce samochodowe założone na fotele i kanapy będą wyglądały jak nowa tapicerka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *